1981 ISSMA PARTICIPATING BANDS

 

1981 ISSMA Districts Participating Bands

 

LISTED IN PERFORMANCE ORDER AT STATE PRELIMS
Class High School Division Rating
A Elkhart Memorial II
  Warren Central (Indianapolis I
  Ben Davis (Indianapolis) I - Finalist
  Kokomo Haworth II
  Portage III
  Connersville II
  Penn (Mishawaka) II
  Manual (Indianapolis) III
  Crown Point II
  Perry Meridian (Indianapolis) II
  New Castle Chrysler I
  Marion III
  Jay County (Portland) II
  Anderson Highland II
  Martinsville II
  North Side (Ft. Wayne) I
  Anderson II
  Northrop (Ft. Wayne) I - Finalist
  Lafayette Jefferson II
  Highland II
  Greenwood I - Finalist
  Snider I - Finalist
  Castle II
  Columbus East III
  F.J. Reitz III
  Chesterton I - Finalist
  Terre Haute North II
  Columbus North II
 
B Muncie Southside II
  Franklin Community II
  Bloomington South II
  Jasper I - Finalist
  Mt. Vernon II
  Kokomo I
  Pike Central (Petersburg) II
  Concord (Elkhart) I
  Lawrence Central (Indianapolis) I
  Mooresville II
  Greenfield-Central II
  Elmhurst (Fort Wayne) I
  Jennings County (North Vernon) II
  Goshen II
  Lebanon I
  Lawrence North (Indianapolis) I - Finalist
  Homestead (Ft. Wayne) I
  Winchester I - Finalist
  Center Grove (Greenwood) I - Finalist
  Scottsburg I
  Norwell (Ossian) I
  Plainfield I
  South Side (Ft. Wayne) II
  Brownsburg II
  Maconaquah (Bunker Hill) I
  Eastbrook (Marion) I - Finalist
 
C South Spencer (Rockport) II
  Heritage (Monroeville) II
  Western Boone (Thorntown) I - Finalist
  Lewis Cass (Walton) I
  Madison-Grant (Fairmount) III
  Heritage Hills (Lincoln City) II
  Yorktown I
  Rensselaer Central II
  Brazil I - Finalist
  Western (Russiaville) I - Finalist
  Wapahani (Selma) I
  Beech Grove II
  Corydon Central II
  North Montgomery (Crawfordsville) II
  Salem I
  Kankakee Valley (Wheatfield) II
  Reitz Memorial (Evansville) II
  Tell City I - Finalist
  Zionsville II
  Owen Valley (Spencer) II
  NorthWood (Nappanee) II
  Princeton I
  North Harrison (Ramsey) II
  Avon I - Finalist
  Angola II
  Whiteland II
  Mississinewa (Gas City) II
  
D West Noble (Ligonier) II
  Eastern (Pekin) I
  Van Buren (Brazil) I
  Randolph Southern (Lynn) II
  North Miami (Denver) II
  John Glenn (Walkerton) II
  Adams Central (Monroe) III
  Danville II
  Northfield (Wabash) II
  Winamac I - Finalist
  Clay City II
  Southwestern (Hanover) II
  Staunton I
  Southridge (Huntingburg) I - Finalist
  Bishop Luers (Ft. Wayne) II
  Paoli I
  Springs Valley (French Lick) I - Finalist
  Forest Park (Ferdinand) I - Finalist
  Tri-County (Wolcott) II
  Knox II
  Westfield Washington II
  Bluffton I - Finalist
  Northridge (Middlebury) II
  Eastern (Greentown) II