1986 ISSMA PARTICIPATING BANDS

 

1986 ISSMA Districts Participating Bands

 

LISTED IN PERFORMANCE ORDER AT REGIONAL SITES
Class High School Division Ratings
A North Lake Central (St. John) II
  Penn (Mishawaka) I
  Crown Point II
  Highland I
  Kokomo I
  Huntington North II
  Marion I
  Warsaw I
  North Side (Ft. Wayne) I - Finalist
  Snider (Ft. Wayne) I - Finalist
  Lafayette Jefferson I
  Portage I
  Chesterton I - Finalist
  Jay County (Portland) II
  Anderson Highland I - Finalist
  Elkhart Central I
  Northrop (Ft. Wayne) I - Finalist
  Elkhart Memorial I
A South Columbus East II
  Ben Davis (Indianapolis) I - Finalist
  Center Grove (Greenwood) I - Finalist
  Columbus North II
  Perry Meridian (Indianapolis) I
  Lawrence North (Indianapolis) I - Finalist
  Castle (Newburgh) I - Finalist
  Martinsville I
  Bloomington North II
  New Albany II
  Bedford-North Lawrence I
  Warren Central (Indianapolis) I
  Southport (Indianapolis) I
  Carmel I - Finalist
  Terre Haute North II
 
B North DeKalb (Waterloo) I
  Bellmont (Decatur) II
  Muncie Central I
  New Haven II
  Madison Heights (Anderson) I
  South Side (Ft. Wayne) I
  Yorktown I - Finalist
  Twin Lakes (Monticello) I
  Paul Harding (Ft. Wayne) II
  Bishop Dwenger (Ft. Wayne) II
  Homestead (Ft. Wayne) I
  Wayne (Ft. Wayne) I - Finalist
  East Noble (Kendallville) I - Finalist
  Western (Russiaville) I - Finalist
  Columbia City II
  Goshen I
  Pendleton Heights I
  Concord (Elkhart) I - Finalist
  Bishop Noll (Hammond) II
B South Franklin Community I
  Boonville I
  Mt. Vernon I
  Floyd Central (Floyds Knobs) I
  New Castle Chrysler I - Finalist
  Mooresville I
  Avon I
  Lawrence Central (Indianapolis) I - Finalist
  F.J. Reitz (Evansville) I
  Brownsburg I
  Northview (Brazil) I
  Plainfield I
  Harrison (Evansville) II
  Greenwood I - Finalist
  Greenfield-Central I
  Vincennes-Lincoln I
  Jasper I
  Lebanon I - Finalist
  Scottsburg I - Finalist
 
C North Eastbrook (Marion) II
  Winchester I - Finalist
  NorthWood (Nappanee) II
  Taylor (Kokomo) II
  Concordia Lutheran (Ft. Wayne) II
  Elwood II
  Whitko (South Whitley) II
  Tippecanoe Valley (Mentone) I - Finalist
  Rensselaer Central I - Finalist
  Norwell (Ossian) I
  Angola I
  Knox I
  Lewis Cass (Walton) I - Finalist
  Northridge (Middlebury) II
  Woodlan (Woodburn) II
  Heritage (Monroeville) II
  Maconaquah (Bunker Hill) I - Finalist
C South Danville I - Finalist
  Salem I
  Southridge (Huntingburg) II
  Pike Central (Petersburg) II
  North Harrison (Ramsey) II
  Whiteland I
  Princeton I - Finalist
  Western Boone (Thorntown) II
  Charlestown I
  Zionsville II
  North Montgomery (Crawfordsville) II
  Reitz Memorial (Evansville) II
  Heritage Hills (Lincoln City) I - Finalist
  Beech Grove I - Finalist
  Tell City I - Finalist
  Corydon Central II
  Hamilton Southeastern (Noblesville) II
  North Knox (Bicknell) II
  
D North Eastern (Greentown) I
  Shenandoah (Middletown) II
  Pioneer (Royal Center) II
  Blue River Valley (Mt. Summit) II
  Frankton II
  Wapahani (Selma) II
  Prairie Heights (LaGrange) I - Finalist
  Fountain Central (Veedersburg) I
  Bluffton I - Finalist
  Tri-Central (Sharpsville) I - Finalist
  Winamac I - Finalist
  John Glenn (Walkerton) II
  Central Noble (Albion) II
  Clinton Prairie (Frankfort) II
  Tri-County (Wolcott) I - Finalist
D South Morristown II
  Paoli I - Finalist
  Northeast Dubois (Dubois) I
  Monrovia I
  North Putnam (Roachdale) I - Finalist
  South Spencer (Rockport) I - Finalist
  Henryville I - Finalist
  Springs Valley (French Lick) I
  Southwestern (Hanover) I
  Tecumseh (Lynnville) II
  Orleans II
  Eastern (Pekin) II
  Forest Park (Ferdinand) I - Finalist
  Clay City I