1990 ISSMA PARTICIPATING BANDS

 

1990 ISSMA Districts Participating Bands

 

LISTED IN PERFORMANCE ORDER AT REGIONAL SITES
Class High School Division Ratings
A North Anderson Highland I - Finalist
  Snider (Ft. Wayne) I - Finalist
  Elkhart Memorial I
  Northrop (Ft. Wayne) I - Finalist
  Kokomo I
  Lake Central (St. John) II
  Elkhart Central II
  New Castle Chrysler I - Finalist
  Chesterton I
  Huntington North I
  LaPorte I
  Lafayette Jefferson I
  Warsaw I
  North Side (Ft. Wayne) I - Finalist
  Penn (Mishawaka) I
  Marion II
A South Columbus East II
  Lawrence Central (Indianapolis) I
  Ben Davis (Indianapolis) I - Finalist
  Evansville North II
  Warren Central (Indianapolis) I
  Terre Haute South II
  Carmel I - Finalist
  Southport (Indianapolis) I
  Terre Haute North II
  Lawrence North (Indianapolis) I - Finalist
  Center Grove (Greenwood) I - Finalist
  Perry Meridian (Indianapolis) II
  Castle (Newburgh) I - Finalist
  Noblesville I
  Columbus North I
  Bedford-North Lawrence I
 
B North Goshen I - Finalist
  Lowell II
  East Noble (Kendallville) I - Finalist
  South Bend Clay III
  DeKalb (Waterloo) I - Finalist
  Wawasee (Syracuse) II
  New Haven II
  Wayne (Ft. Wayne) I
  Homestead (Ft. Wayne) I - Finalist
  Concord (Elkhart) I - Finalist
  Elmhurst (Ft. Wayne) II
  Twin Lakes (Monticello) II
B South Jasper I - Finalist
  Greenfield-Central I
  Greenwood I - Finalist
  Plainfield I
  Lebanon I
  Bosse (Evansville) II
  F.J. Reitz (Evansville) I - Finalist
  Northview (Brazil) I - Finalist
  Brownsburg II
  Floyd Central (Floyds Knobs) I - Finalist
  Pendleton Heights II
 
C North Eastbrook (Marion) II
  NorthWood (Nappanee) I
  Norwell (Ossian) II
  Frankfort II
  Whitko (South Whitley) II
  Paul Harding (Ft. Wayne) II
  Angola I
  Northridge (Middlebury) II
  Taylor (Kokomo) II
  Winchester I - Finalist
  Knox I
  Western (Russiaville) I - Finalist
  Northwestern (Kokomo) II
  Lewis Cass (Walton) I - Finalist
  Maconaquah (Bunker Hill) I - Finalist
  Yorktown I - Finalist
C South Tell City I
  Silver Creek (Sellersburg) II
  Heritage Hills (Lincoln City) I - Finalist
  Salem II
  Scottsburg I - Finalist
  Whiteland I
  Owen Valley (Spencer) I
  Princeton I
  Hamilton Southeastern (Fishers) II
  North Montgomery (Crawfordsville) I
  New Palestine I - Finalist
  Danville II
  Corydon Central I - Finalist
  Pike Central (Petersburg) I
  North Harrison (Ramsey) I
  Beech Grove I - Finalist
  
D North Fairfield (Goshen) I - Finalist
  Winamac II
  John Glenn (Walkerton) I
  Adams Central (Monroe) II
  Frankton I - Finalist
  Pioneer (Royal Center) I
  Tri-County (Wolcott) I
  Bluffton I
  Blue River Valley (Mt. Summit) I - Finalist
  Prairie Heights (LaGrange) I
  Central Noble (Albion) I
  Northeastern (Fountain City) I
  Rensselaer Central II
  North Miami (Denver) I
  Eastern (Greentown) I - Finalist
  Tri-Central (Sharpsville) I - Finalist
D South Forest Park (Ferdinand) I - Finalist
  Shakamak (Jasonville) I
  Northeast Dubois (Dubois) II
  Springs Valley (French Lick) I - Finalist
  North Putnam (Roachdale) I - Finalist
  Eastern (Pekin) II
  Monrovia I
  South Spencer (Rockport) II
  Morristown I
  Mater Dei (Evansville) II
  Borden I
  Clay City I - Finalist
  Henryville I
  West Washington (Campbellsburg) II
  Orleans I
  Paoli I - Finalist
  Marion-Adams (Sheridan) I