1999 ISSMA PARTICIPATING BANDS

 

1999 ISSMA Districts Participating Bands

 

LISTED IN PERFORMANCE ORDER AT REGIONAL SITES
Class High School Division Ratings
A North Homestead (Ft. Wayne) I - Finalist
  Chesterton II
  Penn (Mishawaka) I - Finalist
  Crown Point I
  Harrison (West Lafayette) II
  Lafayette Jefferson I
  Northrop (Ft. Wayne) I
  Warsaw I
  Marion II
  Hamilton Southeastern (Fishers) I
  Huntington North I
  Lake Central (St. John) I - Finalist
  Anderson Highland I
  Snider (Ft. Wayne) I
  LaPorte I
  Kokomo I - Finalist
  Carmel I - Finalist
A South Jeffersonville II
  Harrison (Evansville) II
  Southport (Indianapolis) I
  Castle (Newburgh) I - Finalist
  Center Grove (Greenwood) I - Finalist
  Lawrence North (Indianapolis) I - Finalist
  Lawrence Central (Indianapolis) I - Finalist
  Terre Haute South I
  Floyd Central (Floyds Knobs) I
  Columbus North I - Finalist
  Terre Haute North I
  Perry Meridian (Indianapolis) II
  Martinsville I
  Ben Davis (Indianapolis) I
  F.J. Reitz (Evansville) I
  Bedford-North Lawrence I
  Warren Central (Indianapolis) I
 
B North Concord (Elkhart) I - Finalist
  Wawasee (Syracuse) I
  Carroll (Ft. Wayne) I
  Goshen I - Finalist
  Greenfield-Central I
  Wayne (Ft. Wayne) I
  Brownsburg I
  Columbia City II
  Plymouth I
  East Noble (Kendallville) I
  Bellmont (Decatur) II
  DeKalb (Waterloo) I - Finalist
  McCutcheon (Lafayette) II
  Pendleton Heights II
  North Side (Ft. Wayne) I - Finalist
  New Castle Chrysler I - Finalist
B South Greenwood I - Finalist
  Decatur Central (Indianapolis) II
  Evansville North II
  Evansville Central I
  Avon I - Finalist
  Northview (Brazil) I - Finalist
  Madison II
  Boonville II
  Vincennes-Lincoln I
  Plainfield I
  Connersville II
  Columbus East II
  Bloomington North I - Finalist
  Mooresville II
  Jasper I - Finalist
 
C North Lewis Cass (Walton) I - Finalist
  Western (Russiaville) I
  Concordia Lutheran (Ft. Wayne) I
  Whitko (South Whitley) II
  Northridge (Middlebury) I
  Lebanon II
  Angola I - Finalist
  Bishop Chatard (Indianapolis) II
  Westfield II
  Zionsville I
  Elwood III
  NorthWood (Nappanee) I - Finalist
  Elmhurst (Ft. Wayne) II
  Yorktown I
  Norwell (Ossian) I - Finalist
  New Haven II
  Twin Lakes (Monticello) I - Finalist
  Maconaquah (Bunker Hill) I
C South Mater Dei (Evansville) II
  New Palestine I
  Bosse (Evansville) II
  Pike Central (Petersburg) II
  Silver Creek (Sellersburg) II
  Washington II
  Owen Valley (Spencer) I - Finalist
  Mt. Vernon II
  North Harrison (Ramsey) I - Finalist
  Whiteland I
  Gibson Southern (Fort Branch) I - Finalist
  Scottsburg I - Finalist
  Heritage Hills (Lincoln City) I
  Princeton II
  Edgewood (Ellettsville) I
  Tell City I - Finalist
  Beech Grove I
  Corydon Central I
  
D North Knox I
  Pioneer (Royal Center) I - Finalist
  Northwestern (Kokomo) II
  Fairfield (Goshen) II
  Winchester I - Finalist
  Tri-Central (Sharpsville) II
  Bremen II
  Fountain Central (Veedersburg) II
  Tri-County (Wolcott) II
  Taylor (Kokomo) I
  Bluffton II
  Manchester (North Manchester) II
  Randolph Southern (Lynn) I - Finalist
  Woodlan (Woodburn) I - Finalist
  Garrett II
  Eastern (Greentown) I
  Prairie Heights (LaGrange) I
  Central Noble (Albion) I
  John Glenn (Walkerton) I - Finalist
D South Perry Central (Leopold) II
  Southwestern (Hanover) I
  Salem II
  Triton Central (Fairland) II
  Orleans I - Finalist
  Eastern (Pekin) II
  South Spencer (Rockport) I - Finalist
  Clay City II
  Henryville I
  Southridge (Huntingburg) I
  Forest Park (Ferdinand) I - Finalist
  Paoli I - Finalist
  North Putnam (Roachdale) II
  North Posey (Poseyville) II
  Tri-West (Lizton) I - Finalist
  Rising Sun I
  Monrovia II
  Blue River Valley (Mt. Summit II